Pixel

Zwierzęta domowe bardzo często są traktowane jako członkowie rodziny, dlatego też ich właściciele zaczynają myśleć o ich ubezpieczaniu. Nie jest to jeszcze zbyt popularne w Polsce, jednak patrząc na rosnące ceny usług weterynaryjnych, takie rozwiązanie staje się świetnym zabezpieczeniem przed nieprzewidzianymi wydatkami. Przeanalizujmy jakie możliwości dają w tym zakresie zakłady ubezpieczeniowe.


Jakie zwierze można ubezpieczyć?

Każdy ubezpieczyciel, który ma w swojej ofercie ubezpieczenie dla zwierząt domowych, dysponuje specjalnym wykazem zwierząt, które można ubezpieczyć. Poza kotami i psami na listę trafiają zazwyczaj ptaki, ryby i gryzonie. Jeżeli Twój pupil pasuje do definicji „zwierzęcia domowego”, która zawarta jest w polisie (OWU), w razie szkody bez problemu otrzymasz pieniądze z ubezpieczenia.


Jakich zwierząt nie można ubezpieczyć?

Istnieją pewne ograniczenia stawiane przez zakłady ubezpieczeniowe. Niektórych zwierząt się nie ubezpiecza. Do tej grupy zalicza się:

  • zwierzęta egzotyczne – dotyczy to szczególnie zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi, takich jak zwierzęta jadowite, których środowisko naturalne znajduje się poza terytorium Polski,
  • zwierzęta dziko żyjące,
  • zwierzęta hodowlane, produkcyjne i rekreacyjne – np. bydło, trzoda, owce, kozy, drób, zwierzęta futerkowe, konie,
  • zwierzęta z przeznaczeniem na handel,
  • psy agresywne – dotyczy to psów, które posiadają widoczne cechy ras uznawanych za agresywne wg Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 28 kwietnia 2003 r.

Wyjątkiem są pszczoły - jeżeli posiadasz 5 uli lub mniej, możesz rozszerzyć zakres swojej polisy ubezpieczeniowej.


Rodzaje ubezpieczeń dotyczące zwierząt domowych

Ubezpieczenia zdrowotne (KL) . Każdy właściciel zwierzęcia wie, że mogą one chorować, a leczenie weterynaryjne nie jest w żaden sposób dofinansowywane. Nawet jednorazowy koszt wizyty w klinice może znacząco wpłynąć na domowy budżet.

Przy ubezpieczeniu zwierzęcia w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (KL) otrzymujemy listę miejsc, w których ubezpieczyciel zobowiązuje się do opłacenia kosztów pobytu w lecznicy, kosztów badań, leków, zabiegów ambulatoryjnych i operacyjnych. Zakłady ubezpieczeniowe zawierają umowy z lecznicami weterynaryjnymi, więc wystarczy przedstawić rachunki ubezpieczycielowi, aby zwrócił nam wydane pieniądze.

Ubezpieczenia typu OC pozwalają ubezpieczyć się na wypadek szkód spowodowanych przez naszego pupila. Jeśli bywa niesforny, możesz wykupić polisę od odpowiedzialności cywilnej od szkód wyrządzonych przez zwierzę. Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe proponują je jako rozszerzenie ubezpieczenia nieruchomości lub ubezpieczenie od odpowiedzialność cywilnej w życiu prywatnym. Dzięki nim możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela, kiedy zwierzak pogryzie inne zwierzę, czy też zniszczy czyjąś własność.

Ubezpieczenie zwierząt domowych w ramach ubezpieczenia mieszkania. Jeżeli w czasie pożaru, zalania, czy też włamania szkodę poniesie ubezpieczone zwierze, ubezpieczyciel uwzględni również te straty. W ramach polisy mieszkaniowej zwierzęta, są traktowane na takich samych zasadach jak mienie ruchome – co daje im ochronę od zdarzeń losowych, w wyniku których mogą ucierpieć. Polisa ta obejmuje szkody doznane przez zwierzę tylko jeśli doszło do nich w obrębie nieruchomości wskazanej w dokumentacji.

Ubezpieczenie w razie hospitalizacji właściciela . Specjalny pakiet assistance gwarantuje opiekę nad zwierzętami w czasie pobytu właściciela w szpitalu. Zakres wsparcia jakiego może udzielić ubezpieczyciel może polegać na zapewnieniu opieki w miejscu zamieszkania ubezpieczonego czy też zorganizowaniu i pokryciu kosztów transportu zwierzęcia do wyznaczonej osoby lub schroniska.


Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc

Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.

© 2020 Salvum
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Administratorami Twoich danych osobowych są podmioty tworzące Salvum Odszkodowania. Mamy siedzibę w Sulejowie przy ul. Koneckiej 41. Dane osobowe, które podajesz w formularzu przetwarzamy w celu kontaktu z Tobą oraz kierowania do Ciebie naszych ofert. Masz prawo w każdym czasie cofnąć swoją zgodę na kontakt i otrzymywanie od nas ofert dzwoniąc na infolinię +48 731 31 31 31, pisząc e-mail na adres biuro@salvum.com.pl lub list pod adres Salvum Odszkodowania, ul. Konecka 41, 97-330 Sulejów z dopiskiem "Moje dane osobowe". Tutaj dowiesz się więcej o regułach przetwarzania przez nas Twoich danych.