Strefa wiedzy

Ubezpieczenie turystyczne – na co zwrócić uwagę

Ubezpieczenie turystyczne – na co zwrócić uwagę

Wykup odpowiedniej polisy na czas wyjazdu to sprawa kluczowa, pozwala bowiem w spokoju oddawać się przyjemności podróżowania. Odpowiednie ubezpieczenie pozwoli zminimalizować skutki nieprzyjemnych lub groźnych zdarzeń, które mogą nas spotkać w podróży. Nie powinniśmy zatem kierować się ceną ubezpieczenia lecz zakresem ochrony jaką nam gwarantuje. Na co zwrócić jednak szczególną uwagę?

Więcej
Samochód zastępczy po wypadku – na co zwrócić uwagę?

Samochód zastępczy po wypadku – na co zwrócić uwagę?

Jeśli Twój samochód został uszkodzony w wyniku wypadku, masz prawo na czas naprawy lub zakupu nowego, do auta zastępczego. Nie ma tu znaczenia czy pojazd wykorzystywałeś do celów zarobkowych czy prywatnych. Brak możliwości używania własnego pojazdu jest traktowany jako szkoda majątkowa, dlatego koszty wynajmu pokryje OC sprawcy.

Więcej
W jaki sposób ubezpieczyciele zaniżają odszkodowania komunikacyjne?

W jaki sposób ubezpieczyciele zaniżają odszkodowania komunikacyjne?

Praktyki likwidacyjne stosowane przez ubezpieczycieli niezmiennie wzbudzają wiele emocji. Wiele nieprawidłowości pojawia się zwłaszcza w kwestii odszkodowań za szkody komunikacyjne wypłacane z OC sprawcy. Nagminnym procederem jest zaniżanie wypłacanych odszkodowań. Jakie wybiegi stosują ubezpieczyciele?

Więcej
Ubezpieczenie AC – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Ubezpieczenie AC – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Choć Autocasco nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym, pozwala nam czuć się za kierowcą bezpieczniej i pewniej. W razie wypadku daje gwarancję, że ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy samochodu lub zwróci choć część poniesionych przez nas kosztów. Zakres ochrony oferowany przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe bywa jednak różny. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę?

Więcej
Ubezpieczenie OC - na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Ubezpieczenie OC - na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Każdy właściciel pojazdu zarejestrowanego w Polsce ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia z tytułu odpowiedzialności cywilnej, czyli polisy OC. Za jego brak grożą surowe kary finansowe. Na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Więcej
Zgłaszanie kolizji drogowej krok po kroku

Zgłaszanie kolizji drogowej krok po kroku

Kolizja może przydarzyć się każdemu. Choć w takich sytuacjach trudno zachować zimną krew, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach postępowania, dzięki którym w przyszłości unikniemy przykrych niespodzianek i bez problemu uzyskamy odszkodowanie. Jak zachować się w przypadku kolizji?

Więcej

Skontaktuj się z nami - powiemy, jak możemy Ci pomóc!

Nasz konsultant odezwie się do Ciebie w ciągu 24 godzin.

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia.
Nasz specjalista wkrótce się z Tobą skontaktuje.
© 2018 Salvum
Wyrażam zgodę na otrzymywanie za pośrednictwem telefonu oferty firmy Salvum Odszkodowania.
Administratorami Twoich danych osobowych są podmioty tworzące Salvum Odszkodowania. Mamy siedzibę w Sulejowie przy ul. Koneckiej 41. Dane osobowe, które podajesz w formularzu przetwarzamy w celu kontaktu z Tobą oraz kierowania do Ciebie naszych ofert. Masz prawo w każdym czasie cofnąć swoją zgodę na kontakt i otrzymywanie od nas ofert dzwoniąc na infolinię +48 731 31 31 31, pisząc e-mail na adres biuro@salvum.com.pl lub list pod adres Salvum Odszkodowania, ul. Konecka 41, 97-330 Sulejów z dopiskiem "Moje dane osobowe". Tutaj dowiesz się więcej o regułach przetwarzania przez nas Twoich danych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.