Czy można połączyć wykupienie polisy ubezpieczeniowej z dodatkowymi korzyściami płynącymi z tego tytułu? Okazuje się, że tak. Karty ubezpieczeniowo-rabatowe, z których najbardziej popularna to karta ISIC, oferują uczniom, studentom oraz nauczycielom szereg rabatów i zniżek w partnerskich instytucjach.

Legitymacja studencka

Karta ISIC, czyli International Student Identity Card, jest akceptowanym w większości krajów świata dokumentem potwierdzającym status studenta. Szczególnie chętnie korzystają z niej studenci wyjeżdżający na wymianę międzyuczelnianą w ramach programu Erasmus. Kartę wyrobić mogą studenci, niezależnie od wieku i rodzaju studiów oraz zasad finansowania uczelni. Mimo iż powszechnie kojarzy się ją z legitymacją studencką, mogą ją wykupić także uczniowie, którzy ukończyli 12 rok życia. Dostępny jest ponadto wariant skierowany do nauczycieli szkolnych i akademickich (ITIC) oraz połączenie karty ISIC i karty płatniczej w jednym dokumencie.

Karta rabatowa

Karta ISIC już w wersji podstawowej uprawiania do korzystania z szeregu zniżek oferowanych przez partnerów programu. Posiadacze karty mogą liczyć na rabaty do 50 procent w tysiącach punktów usługowych i handlowych w Polsce. Światowym bywalcom oferuje znacznie więcej. Dzięki ISIC oszczędzić można na transporcie, płacąc w restauracji, pubie czy ośrodkach kultury. Do programu przystępują także szkoły językowe i firmy z branży usługowej. Przy aktywnym życiu towarzyskim i kulturalnym, jakie prowadzą młodzi ludzie, wydatek kilkudziesięciu złotych szybko się zwraca.

Ubezpieczenie

Maksimum korzyści z zakupu karty ISIC osiągnąć można dopiero wybierając wariant z ubezpieczeniem. Opcjonalnie kupić można kartę z ubezpieczeniem od NNW w kraju lub z ubezpieczeniem podróżnym, obejmującym ubezpieczenie od NNW i Kosztów Leczenia za granicą. Ochronę ubezpieczeniową można skroić na miarę swoich indywidualnych potrzeb. W ramach dodatkowego ubezpieczenia można bowiem ubezpieczyć się także od OC w życiu prywatnym oraz od OC i NNW podczas uprawiania sportów ekstremalnych, ubezpieczyć swój bagaż i sprzęt sportowy. Karty ubezpieczeniowo-rabatowe mogą być także doskonałym rozwiązaniem na ubezpieczenie się na czas wakacyjnych wojaży lub zimowego wypadu na stok.

A może Euro26?

Na rynku dostępne są także karty Euro26 działające na podobnej zasadzie jak ISIC. Warto porównać obie oferty i wybrać najkorzystniejszą opcję. Różnice znajdziemy chociażby w okresie ważności karty. ISIC ważna jest 16 miesięcy (od września do grudnia następnego roku). Bardziej elastyczna w tym wypadku jest karta Euro26, gdyż okres jej ważności wynosi 12 miesięcy od dnia jej wystawienia.

Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc

Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.

© 2018 Salvum
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Administratorami Twoich danych osobowych są podmioty tworzące Salvum Odszkodowania. Mamy siedzibę w Sulejowie przy ul. Koneckiej 41. Dane osobowe, które podajesz w formularzu przetwarzamy w celu kontaktu z Tobą oraz kierowania do Ciebie naszych ofert. Masz prawo w każdym czasie cofnąć swoją zgodę na kontakt i otrzymywanie od nas ofert dzwoniąc na infolinię +48 731 31 31 31, pisząc e-mail na adres biuro@salvum.com.pl lub list pod adres Salvum Odszkodowania, ul. Konecka 41, 97-330 Sulejów z dopiskiem "Moje dane osobowe". Tutaj dowiesz się więcej o regułach przetwarzania przez nas Twoich danych.