Pixel

Wybierając się na wyjazd na narty lub deskę, należy zadbać również o odpowiednie ubezpieczenie. Wypadki na stokach nie należą do rzadkości, a odpowiednio dobrana polisa to gwarancja bezpiecznego i komfortowego wypoczynku. O czym należy pamiętać? Jakie warianty mamy do wyboru?

Polisę należy dobrać do indywidualnych potrzeb, dokładnie przestudiować OWU, wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia – wybór najniższej nie zawsze okazuje się najkorzystniejszy, gdyż kwota ubezpieczenia może być zbyt niska, by pokryć wszystkie powstałe na skutek wypadku koszty. Najważniejszy jest bowiem zakres ubezpieczenia, czyli faktyczna ochrona, którą daje konkretna polisa. Znaczenie ma również stopień umiejętności narciarskich oraz to, czy zamierzamy uprawiać narciarstwo czysto rekreacyjne, czy będzie to narciarstwo ekstremalne - zjazdy poza trasami, ski-alipinizm, ski-tour, freestyle.

Razem z agentem powinniśmy przeanalizować dostępne na rynku oferty i wybrać tę najbardziej odpowiadającą naszym oczekiwaniom.

Wyjazd zagraniczny

Pakiet podstawowy powinien zapewnić odpowiednią opiekę medyczną w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Powinien obejmować:

  • koszty Leczenia (KL),
  • koszty transportu i repatriacji.

Dodatkowe świadczenia zwiększają co prawda koszt ubezpieczenia, ale nieraz pozwalają uniknąć dotkliwych konsekwencji finansowych.

Koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego

Ubezpieczenie to jest niezwykle ważne w krajach, gdzie pomoc pogotowia górskiego nie jest finansowana ze środków państwowych. Należy być świadomym faktu, iż zagraniczne pogotowia górskie za każdą akcję pobierają opłaty od turystów, którzy potrzebowali ich pomocy.

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW)

Często występuje już w ofercie podstawowej. Obejmuje ochroną ubezpieczonego i jego rodzinę w przypadku doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu albo śmierci.

Ubezpieczenie Assistance – polecane zwłaszcza podczas wyjazdów rodzinnych

Wypadek na stoku i późniejszy pobyt w szpitalu przysparzają wiele stresu i różnego rodzaju trudności również członkom rodziny – tym będącym na miejscu i tym, który pozostali w kraju. Pakiet assistance przydaje się właśnie w takich kryzysowych sytuacjach. Zapewnia m. in.:

  • opiekę nad dziećmi lub przyjazd bliskiej osoby do opieki nad nimi na czas leczenia rodziców,
  • transport członków rodziny do kraju, jeśli leczenie się przedłuży,

Ubezpieczenie OC

Podczas jazdy na nartach możemy wyrządzić innym narciarzom szkodę na ich mieniu (zniszczyć sprzęt narciarski) lub zdrowiu. Osoba przez nas poszkodowana może wystąpić o zwrot kosztów leczenia i odszkodowanie za doznane urazy i zniszczenia. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej wobec osób trzecich pozwala przenieść ewentualne roszczenia na naszego ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie sprzętu sportowego (na wypadek zniszczenia, zagubienia lub kradzieży).

Narty w Polsce

Nie powinniśmy również rezygnować z wykupienia polisy, gdy wybieramy polskie ośrodki narciarskie. Koszty leczenia oraz poszukiwania i ratownictwa górskiego pokrywa państwo, warto wykupić jednak:

  • ubezpieczenie od NWW,
  • ubezpieczenie od OC za szkody wyrządzone innym narciarzom,
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc

Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.

© 2022 Salvum
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Administratorami Twoich danych osobowych są podmioty tworzące Salvum Odszkodowania. Mamy siedzibę w Sulejowie przy ul. Koneckiej 41. Dane osobowe, które podajesz w formularzu przetwarzamy w celu kontaktu z Tobą oraz kierowania do Ciebie naszych ofert. Masz prawo w każdym czasie cofnąć swoją zgodę na kontakt i otrzymywanie od nas ofert dzwoniąc na infolinię +48 731 31 31 31, pisząc e-mail na adres biuro@salvum.com.pl lub list pod adres Salvum Odszkodowania, ul. Konecka 41, 97-330 Sulejów z dopiskiem "Moje dane osobowe". Tutaj dowiesz się więcej o regułach przetwarzania przez nas Twoich danych.