Upadek na nieuprzątniętym lub oblodzonym chodniku czy na śliskiej podłodze w galerii handlowej może mieć bardzo poważne konsekwencje. W każdym wypadku za szkody doznane w miejscach użytku publicznego odpowiada zarządca lub właściciel obiektu. To od niego należy domagać się wypłaty odszkodowania za poniesione straty.
W pierwszej kolejności należy ustalić zarządcę danego odcinka drogi, chodnika lub budynku, w którym doszło do szkody. Takim właściwymi podmiotami są kolejno:
Jeśli z powodu złego stanu technicznego budynku użyteczności publicznej lub niedostatecznego poinformowania o grożącym Ci niebezpieczeństwie doznasz szkody na ciele możesz wystąpić do zarządcy budynku o odszkodowanie. Sytuacja taka będzie miała miejsce jeśli doznasz szkód korzystając z niesprawnych urządzeń technicznych zamontowanych w budynku, czy zostaniesz zraniony w głowę w wyniku prowadzonych w obiekcie prac porządkowych czy remontowych.
Jeśli złamałeś rękę na nieodśnieżonym chodniku, spadający z dachu sopel zranił Cię w głowę czy poważnie uszkodziłeś zawieszenie lub koło w samochodzie wpadając w wyrwę w drodze, a o zagrożeniu tego typu nie informował żaden znak drogowy, masz prawo do odszkodowania za doznane szkody. Może to być jednorazowe zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, a w niektórych wypadkach nawet renta uzupełniająca lub renta na zwiększone potrzeby poszkodowanego. Należy jednak udowodnić, iż szkoda powstała wskutek zaniechania działania lub niedostatecznego wywiązania się zarządcy z obowiązku utrzymania drogi lub chodnika w odpowiednim stanie. Jeśli zostanie jednak udowodniony fakt, iż do wypadku doszło przez twoje nieostrożne lub niefrasobliwe zachowanie odszkodowanie może nie zostać wypłacone.
Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Salvum Odszkodowania
+48 731 31 31 31
biuro@salvum.com.pl
Konecka 41
97-330 Sulejów
NIP: 771-265-70-71