Pixel

Kodeksowe pojęcie szkody osobowej swoim zakresem obejmuje:

  • uszkodzenie ciała lub wywołanie rozstroju zdrowia,
  • następstwo śmierci poszkodowanego,
  • umyślne naruszenia dóbr osobistych,
  • zadośćuczynienie pieniężne za szkody niemajątkowe.

Wyróżniamy dwa rodzaje roszczeń związanych ze świadczeniami za szkody na osobie, w związku z którymi ubezpieczyciel musi wypłacić odszkodowanie. Są to następujące roszczenia:

  • osoby, które w wyniku wypadku doznały obrażeń ciała - świadczenia wypłacane są poszkodowanemu,
  • śmierć poszkodowanego - świadczenia wypłacane są osobom bliskim zmarłego.

Decyzje o wysokości świadczeń przyznawanych przez ubezpieczycieli w związku z utratą zdrowia i życia w praktyce wynikają z uznania ubezpieczycieli i nawet w bardzo podobnych przypadkach kwoty mogą się znacznie różnić. W zależności od tego, który z ubezpieczycieli odpowiada za sprawcę, a nawet – który z jego oddziałów likwiduje szkodę.

Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc

Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.

© 2024 Salvum
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Administratorami Twoich danych osobowych są podmioty tworzące Salvum Odszkodowania. Mamy siedzibę w Sulejowie przy ul. Koneckiej 41. Dane osobowe, które podajesz w formularzu przetwarzamy w celu kontaktu z Tobą oraz kierowania do Ciebie naszych ofert. Masz prawo w każdym czasie cofnąć swoją zgodę na kontakt i otrzymywanie od nas ofert dzwoniąc na infolinię +48 731 31 31 31, pisząc e-mail na adres biuro@salvum.com.pl lub list pod adres Salvum Odszkodowania, ul. Konecka 41, 97-330 Sulejów z dopiskiem "Moje dane osobowe". Tutaj dowiesz się więcej o regułach przetwarzania przez nas Twoich danych.