Pixel

Szkody komunikacyjne są efektem kolizji oraz wypadków drogowych. Z kolizją mamy do czynienia wówczas, kiedy nie ma ofiar w ludziach, z wypadkiem – kiedy takie ofiary są. Dzięki wykupieniu polisy OC sprawca zdarzenia nie płaci za wyrządzone szkody z własnej kieszeni. Robi to zakład ubezpieczeń.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, w skrócie OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy samochodów zarejestrowanych w Polsce. Chroni ono kierującego pojazdem przed finansowymi konsekwencjami wyrządzonych przez niego szkód: rzeczowych oraz osobowych.

OC działa tylko w sytuacji, gdy do zdarzenia doszło w związku z ruchem pojazdu. W języku prawa 'ruch pojazdu' to:

  • przemieszczanie się pojazdu,
  • wsiadanie i wysiadanie z pojazdu,
  • załadowanie i rozładowanie pojazdu,
  • zatrzymanie, postój i garażowanie.

Pracownicy towarzystw ubezpieczeniowych szacują powstałe szkody komunikacyjne, sporządzając kosztorysy. Na ich podstawie wypłacane są odszkodowania.

Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc

Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.

© 2024 Salvum
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Administratorami Twoich danych osobowych są podmioty tworzące Salvum Odszkodowania. Mamy siedzibę w Sulejowie przy ul. Koneckiej 41. Dane osobowe, które podajesz w formularzu przetwarzamy w celu kontaktu z Tobą oraz kierowania do Ciebie naszych ofert. Masz prawo w każdym czasie cofnąć swoją zgodę na kontakt i otrzymywanie od nas ofert dzwoniąc na infolinię +48 731 31 31 31, pisząc e-mail na adres biuro@salvum.com.pl lub list pod adres Salvum Odszkodowania, ul. Konecka 41, 97-330 Sulejów z dopiskiem "Moje dane osobowe". Tutaj dowiesz się więcej o regułach przetwarzania przez nas Twoich danych.