Pixel

Ubezpieczenie samochodu kosztuje coraz więcej. Jeśli więc rozszerzamy obowiązkowe ubezpieczenie OC o dodatkowe warianty, koszt polisy urasta do dość pokaźnej kwoty. Co możesz zrobić, żeby zmniejszyć kwotę zakupu lub przedłużenia polisy?

OC u agenta vs. OC przez Internet

Przed zakupem ubezpieczenia warto sprawdzić ofertę przez Internet. Idąc bezpośrednio do ubezpieczyciela dostajemy jasno przedstawioną propozycję, która często nas przekonuje. Warto jednak porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, ponieważ może się okazać, że bez problemu znajdziemy tańszą opcję. Ponadto niektórzy ubezpieczyciele mają specjalne zniżki dla klientów internetowych, co wynika z tego że nie muszą wtedy zatrudniać dodatkowych agentów.

Zdecyduj się na zakup OC i AC w pakiecie

Decydując się na połączenie zakupu OC i AC w jednym pakiecie możesz zyskać nawet kilkaset złotych. Może się też okazać, że bardziej będzie opłacało się kupić OC i AC osobno u dwóch różnych ubezpieczycieli.

Nie płać za polisę na poczcie

Płacąc za polisę z karty kredytowej, czy też za pomocą przelewu internetowego nie dość, że omijasz prowizję narzucaną przez placówki pocztowe, to jeszcze niektóre firmy ubezpieczeniowe proponują zniżki za tego typu płatności.

Nie zgadzaj się na pierwszą proponowaną cenę polisy

Jeżeli ubezpieczyciel podaje Ci cenę ubezpieczenia, zawsze możesz się jeszcze zastanowić. Nie każdy ma odwagę negocjować, ale później możesz poczuć się oszukany. Na spokojnie przemyśl, czy odpowiada Ci podana kwota. Zapytaj o możliwość negocjacji. Nie bój się walczyć o swoje. Warto przypomnieć o długoletniej lojalności wobec firmy ubezpieczeniowej, wspomnieć o braku szkód, czy też udowodnić, że w innej firmie dostępne są lepsze warunki.

Nie zgadzaj się na cały pakiet proponowany przez ubezpieczyciela. Wybierz mniejszy zakres polisy

Wybieraj tę opcję, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom oraz możliwościom finansowym. Zakres ochrony OC jest w każdej firmie identyczny, dlatego możesz sugerować się tutaj głównie ceną. Inaczej jest jednak w przypadku ubezpieczenia AC – tutaj mogą być znaczne różnice w zakresie ochrony. Pamiętaj też, że wybierając tylko podstawowe usługi można znacznie zaoszczędzić, uzyskując niższą składkę.

Ubezpieczenie OC samochodu jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Może się jednak zdarzyć, że agent ubezpieczeniowy powołując się na ustawę o obowiązkowej ochronie ubezpieczeniowej, wprowadzając Cię w błąd, będzie próbował dorzucić pewne dodatki, np. ubezpieczenie opon, assistance czy też NNW. Nawet gdy są one zawarte w cenie, mogą być dodatkowo płatne. Oczywiście wszystkie te warianty ochrony mogą się przydać, jednak to Ty powinieneś zdecydować o tym, czy chcesz poszerzyć swoje ubezpieczenie podstawowe.

Jeżeli nie masz zniżek zarejestruj samochód razem z kimś kto je ma

Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od historii szkód, jaką masz na koncie, doświadczenia kierowcy i wieku, a także od wieku samochodu oraz miasta, w którym pojazd został zarejestrowany. Dlatego też warto zastanowić się nad tymi czynnikami, już na etapie rejestrowania pojazdu. Jeżeli jesteś młody, warto poprosić o pomoc bliskich, np. rodziców, czy też partnera, tak aby bardziej doświadczeni kierowcy mogli wpłynąć na znaczną obniżkę ceny.

Bezszkodowa jazda jako sposób na obniżenie składki

Kierowca, który nie jest sprawcą stłuczki, czy też wypadku to kierowca odpowiedzialny. Właśnie dlatego ubezpieczyciel ma dla takich osób bardzo dobrą promocję na OC. Im bardziej doświadczony kierowca, tym tańsze jest jego ubezpieczenie.

Nie ubezpieczaj się na raty – płać jednorazowo

Wszystko można, ale nie wszystko się opłaca – o tej niepisanej zasadzie przekonujemy się niemal na każdym kroku. Polisę samochodu można płacić w ratach, niestety trzeba pamiętać, że wiąże się to z wzrostem całkowitej kwoty spłaty.

Wykupienie polisy mieszkaniowej z ubezpieczeniem NNW

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie możliwość łączenia poszczególnych polis. Kupując ubezpieczenie mieszkania, czy też domu można dostać zniżkę na ubezpieczenie samochodu. I tak samo wygląda to w drugą stronę. Ubezpieczenie nieruchomości może ulec znacznemu zmniejszeniu, gdy w danej firmie mamy już wykupioną polisę komunikacyjną.

Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc

Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.

© 2020 Salvum
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Administratorami Twoich danych osobowych są podmioty tworzące Salvum Odszkodowania. Mamy siedzibę w Sulejowie przy ul. Koneckiej 41. Dane osobowe, które podajesz w formularzu przetwarzamy w celu kontaktu z Tobą oraz kierowania do Ciebie naszych ofert. Masz prawo w każdym czasie cofnąć swoją zgodę na kontakt i otrzymywanie od nas ofert dzwoniąc na infolinię +48 731 31 31 31, pisząc e-mail na adres biuro@salvum.com.pl lub list pod adres Salvum Odszkodowania, ul. Konecka 41, 97-330 Sulejów z dopiskiem "Moje dane osobowe". Tutaj dowiesz się więcej o regułach przetwarzania przez nas Twoich danych.