Tak, zajmujemy się także szkodami osobowymi. Pomożemy Ci wywalczyć pełną kwotę odszkodowania od ubezpieczyciela nawet jeśli wypadek miał miejsce 20 lat temu. Oferujemy możliwość likwidacji szkody bez wkładu własnego, dzięki czemu nie musisz martwić się o koszty procesu, w tym koszty biegłych.
Szkody osobowe likwidujemy:
Do przeprowadzenia weryfikacji roszczenia i przyznanego odszkodowania nasi pracownicy będą potrzebować odpowiednich dokumentów dotyczących szkody i przyznanego odszkodowania. Należy przygotować dokumentację medyczną, polisę ubezpieczenia, dane sprawy od ubezpieczyciela, a w przypadku śmierci osoby poszkodowanej akt zgonu. Możesz przesłać je pocztą elektroniczną w formie skanu lub ksero dokumentów wysłać na adres naszej siedziby.
Czas, w którym można zgłosić swoje roszczenia względem ubezpieczyciela może w niektórych przypadkach wynieść nawet do 20 lat. Skontaktuj się naszymi konsultantami, sprawdzimy czy możemy pomóc także Tobie.
Tak, nasi prawnicy mogą reprezentować Cię w sądzie. Pomoc obejmuje także przygotowanie dokumentów aplikacyjnych. Pamiętaj, że sprawy tego rodzaju wymagają zebrania odpowiednich materiałów dowodowych potwierdzających powstanie szkody: wyników badań, opinii lekarskich, dokumentacji medycznej itp.
Za błąd w sztuce lekarskiej uznaje się takie zachowanie lekarza, które jest obiektywnie sprzeczne z aktualnymi kanonami wiedzy i praktyki medycznej. Błędem lekarskim nie jest natomiast tzw. niedbalstwo.
Błędy te dzielimy na dwa rodzaje:
Podstawę do rozstrzygnięcia, czy w konkretnym przypadku postępowanie lekarza należy uznać za błąd w sztuce stanowi opinia biegłego lekarza.
Szkoda powstała w wyniku błędu w sztuce lekarskiej polega na naruszeniu integralności cielesnej oraz zdrowia pokrzywdzonego. Właściwą drogą dochodzenia roszczeń cywilnych jest powództwo o odszkodowanie za szkodę oraz zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Pozew składa się w sądzie właściwym ze względu na miejsce siedziby placówki medycznej, w której pacjent był leczony.
Odszkodowanie za doznaną przez pacjenta szkodę powinno objąć wydatki powstałe z konieczności leczenia następstw wywołanego przez lekarza błędu, czyli koszty lekarstw, zabiegów, rehabilitacji, a także utracone zarobki. Oprócz odszkodowania sąd może również przyznać pieniężne zadośćuczynienie za krzywdę niematerialną, to znaczy ból czy cierpienie.
Pacjent może domagać się zasądzenia na jego rzecz renty. Roszczenie to przysługuje w wypadku całkowitej lub częściowej utraty zdolności do pracy zarobkowej.
Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.
Salvum Odszkodowania
+48 731 31 31 31
biuro@salvum.com.pl
Konecka 41
97-330 Sulejów
NIP: 771-265-70-71