Pixel
FAQ

Szkody komunikacyjne

W jakim czasie od wypadku komunikacyjnego można starać o odzyskanie niedoszacowanej kwoty odszkodowania?

Roszczenia względem ubezpieczyciela, który zaniżył odszkodowanie z tytułu AC lub OC sprawcy szkody, można składać w ciągu 3 lat od wypadku drogowego lub kolizji.

Jak mogę sprawdzić czy ubezpieczyciel zaniżył moje odszkodowanie?

Skontaktuj się z naszym konsultantem i prześlij nam kosztorys szkody, który otrzymałeś od ubezpieczyciela. Przeanalizujemy otrzymane dokumenty i sprawdzimy czy wypłacone odszkodowanie faktycznie zostało zaniżone. Jeśli szkoda została niedoszacowana, w ciągu kilku dni przedstawimy naszą propozycję odkupu szkody. Możemy także reprezentować Cię w sądzie, jeśli zdecydujesz się wejść z ubezpieczycielem na drogę sądową. Zadbamy o ty, byś otrzymał należne odszkodowanie.

Czy mogę skorzystać z pomocy Salvum Odszkodowania jeszcze przed wypłatą odszkodowania przez ubezpieczyciela?

Oczywiście, że tak. W wielu przypadkach okazuje się, że ubezpieczenie wypłacone przez ubezpieczyciela jest zaniżone. Dlatego warto już zawczasu wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie formę współpracy i rozpocząć działania mające na celu odzyskanie niedoszacowanej części kwoty.

Otrzymałem zaniżone odszkodowanie za szkodę komunikacyjną. Jakie formy pomocy oferuje poszkodowanym kierowcom firma Salvum Odszkodowania?

W Salvum Odszkodowania dbamy o to, by poszkodowani w wypadkach kierowcy otrzymywali odszkodowania, jakie im się należą. Pomagamy na każdym etapie dochodzenia roszczeń po wypadku: w momencie zgłaszania szkody, po odrzuconym odwołaniu oraz po otrzymaniu zaniżonego odszkodowania.

Szkody komunikacyjne likwidujemy:

  • w formie odkupu,
  • na drodze sądowej bez wkładu finansowego,
  • na drodze sądowej z wkładem własnym.

Jeśli zależy Ci na szybkiej wypłacie pieniędzy, wybierz opcję odkupu. Dopłatę możesz otrzymać nawet w ciągu kilku dni. W przypadku procesu sądowego z ubezpieczycielem, trwa to jednak trochę dłużej. Pieniądze otrzymasz dopiero po wygranej sprawie.


Na czym polega odkup prawa do odszkodowania?

Odkup prawa do odszkodowania następuje na podstawie porozumienia stron poprzez podpisanie umowy cesji wierzytelności. Ty otrzymujesz dodatkową kwotę ponad tą, którą proponuje ubezpieczyciel, a my przejmujemy sprawę i zajmujemy się nią do końca.


Ile pieniędzy mogę otrzymać od Salvum Odszkodowania?

Nie ma ani dolnej, ani górnej granicy wysokości wypłaconej kwoty pieniędzy za Twoje odszkodowanie. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Wysokość dopłaty uzależniona jest nie tylko od wartości szkody, ale w główniej mierze od tego, w jakim stopniu ubezpieczyciel zaniżył wypłacone odszkodowanie.


Jakie dokumenty będą potrzebne do podpisania umowy z Salvum Odszkodowania i w jaki sposób je dostarczyć?

Do zawarcia umowy niezbędne są dwa dokumenty: kosztorys wykonany przez firmę ubezpieczeniową oraz decyzja o przyznaniu i przekazaniu określonej w kosztorysie kwoty odszkodowania. Możesz przesłać je pocztą elektroniczną w formie skanu lub ksero dokumentów wysłać na adres naszej siedziby.


Gdzie zawierana jest umowa pomiędzy firmą Salvum Odszkodowania a klientem?

Umowę możemy zawrzeć na trzy różne sposoby. Pierwszym jest podpisanie umowy w siedzibie firmy. Drugi sposób to spotkanie w dogodnym dla klienta miejscu (np. dom albo praca). Trzecią możliwością jest zawarcie umowy korespondencyjnie – umowa wysyłana jest w dwóch egzemplarzach do klienta, a następnie klient odsyła podpisany egzemplarz do siedziby Salvum Odszkodowania.


W jakiej formie otrzymam od Salvum Odszkodowania uzgodnioną kwotę dopłaty? Ile trwa wypłata środków?

W przypadku wyboru odkupu odszkodowania, pieniądze otrzymasz niezwłocznie po podpisaniu z naszą firmą umowy. Możemy wypłacić Ci ustaloną kwotę od ręki, przelać pieniądze drogą elektroniczną na podany numer konta albo dokonać przekazu pocztowego na wskazany adres. Jeżeli wybierzesz inne formy współpracy, pieniądze otrzymasz po zakończeniu procesu sądowego.


Czy podpisując umowę z Salvum Odszkodowania będę musiał występować przed sądem albo ubezpieczycielem?

Nie, jeśli wybierzesz opcję odkupu. Podpisanie umowy o przeniesienie prawa do zaniżonej części odszkodowania powoduje, że jedyną stroną występującą przed sądem lub ubezpieczycielem jest firma Salvum Odszkodowania.


Czy Salvum Odszkodowania zajmuje się egzekwowaniem prawa do samochodu zastępczego z OC sprawcy?

Tak, pomagamy poszkodowanym kierowcom w załatwieniu pojazdu zastępczego. Szybko, bez zbędnych formalności i niepotrzebnych nerwów. W Salvum Odszkodowania bierzemy na siebie cały ciężar rozmów z ubezpieczycielem i załatwiamy wszystko za klienta. Organizujemy samochód zastępczy na pełny wymiar czasu, dostarczamy go we wskazane miejsce i martwimy się o to, by ubezpieczyciel – zgodnie z prawem – pokrył koszty wynajmu. Co najważniejsze, całą sprawę załatwiamy w systemie bezgotówkowym, dzięki czemu nie musisz angażować w to żadnych środków i martwić się o ich zwrot.


Miałem wypadek w pojeździe komunikacji publicznej/taksówce. Czy Salvum Odszkodowania może pomóc w takim przypadku?

Pomagamy także w takich przypadkach i to na każdym etapie dochodzenia swoich roszczeń po wypadku: w momencie zgłaszania szkody, po odrzuconym odwołaniu oraz po otrzymaniu zaniżonego odszkodowania.

Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc

Skontaktuje się z Tobą nasz specjalista.

© 2024 Salvum
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Administratorami Twoich danych osobowych są podmioty tworzące Salvum Odszkodowania. Mamy siedzibę w Sulejowie przy ul. Koneckiej 41. Dane osobowe, które podajesz w formularzu przetwarzamy w celu kontaktu z Tobą oraz kierowania do Ciebie naszych ofert. Masz prawo w każdym czasie cofnąć swoją zgodę na kontakt i otrzymywanie od nas ofert dzwoniąc na infolinię +48 731 31 31 31, pisząc e-mail na adres biuro@salvum.com.pl lub list pod adres Salvum Odszkodowania, ul. Konecka 41, 97-330 Sulejów z dopiskiem "Moje dane osobowe". Tutaj dowiesz się więcej o regułach przetwarzania przez nas Twoich danych.