Pixel

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w okresie pandemii notuje znaczny wzrost przypadków przerwania ciągłości ubezpieczenia. Co trzeci ubezpieczony to osoba mieszcząca się w przedziale wiekowym od 32 do 43 lat. Powodem nie może być zatem wykluczenie technologiczne, a częściej chęć zaoszczędzenia w obliczu kłopotów finansowych. Dziś przedstawiamy Wam dane UFG, które jednoznacznie pokazują, że nie warto oszczędzać na polisie OC!

Jeździsz bez ważnego OC? Długi możesz spłacać do końca życia

Średni koszt wypadku spowodowanego przez kierowcę bez ważnego OC to 17 tys. zł. W razie kolizji, trzeba nie tylko pokryć koszty wypadku, ale i zapłacić zaległe OC oraz opłatę do UFG. W ponad 500 przypadkach z 16 tys. prowadzonych aktualnie przez UFG spraw, odpowiedzialność kierowców wynosi od 50 tys. do 1 mln zł (jeśli byli ranni lub ofiary śmiertelne). Wobec tych danych koszty polisy wydają się nagle znacznie bardziej akceptowalne. Za poczucie bezpieczeństwa warto zapłacić.

Kary za brak OC w 2020 - sprawdź szczegóły!

Spowodowanie wypadku autem bez ważnego OC może wpędzić w kłopoty finansowe nie tylko Ciebie jako właściciela auta. Ucierpią na tym także Twoi bliscy - długi oznaczają utratę środków do życia i pogorszenie relacji rodzinnych.

Kłopoty finansowe, pandemia vs. obowiązek zapłaty komunikacyjnego OC

Mniejszy ruch na drogach w czasie pandemii i rzadsze kontrole drogowe to żadne wytłumaczenie braku polisy OC. GDDKiA potwierdza, że ruch ciężarówek w okresie pandemii utrzymuje się na tym samym poziomie, a momentami przekracza dotychczasowe wskaźniki. Nie ma też co liczyć na łaskawość pogody w okresie jesienno-zimowym. Poza tym Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny czuwa nad szczelnością rynku ubezpieczeniowego i terminowym regulowaniem obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów. W ciągu 5 miesięcy - pomiędzy majem a lipcem br. - Fundusz zidentyfikował aż 81 tys. osób bez ważnej polisy!

Pamiętaj!

OC komunikacyjne przedłużysz i opłacisz bez wychodzenia z domu: kontaktując się z agentem lub wchodząc na stronę ubezpieczyciela. Pamiętaj, że składki możesz rozłożyć nawet na 12 rat. Przypominamy, że ważność polisy można sprawdzić na stronie internetowej UFG oraz w aplikacji UFG „Na Wypadek”.

Dane statystyczne wykorzystane w artykule pochodzą ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Find out how we can help you

Our expert will contact you

© 2021 Salvum
By using this website you agree to the use of cookies in accordance with current browser settings.
The administrators of your personal data are the entities creating the Salvum Odszkodowania company with the office in Sulejów at ul. Konecka 41. The personal data you provide in the form are processed for contact and to send you our offers. At any time, you have the right to withdraw your consent to contact and receive offers from us by calling the hotline +48 731 31 31 31, by e-mail to biuro@salvum.com.pl or sending a letter to Salvum Odszkodowania, ul.Konecka 41, 97-330 Sulejów, with the annotation "My personal data". Here you will learn more about the rules for processing your data.